Jakie kosmetyki samochodowe warto zastosować przed sprzedażą BMW?

Decyzja o sprzedaży BMW wiąże się z szeregiem czynności przygotowujących pojazd do zmiany właściciela. Należy więc zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki samochodowe. Jak wiadomo, kupujemy oczami, więc ma to miejsce również przy handlu pojazdami. Co więcej, konkurencja jest ogromna, a czysty, błyszczący i sprzątnięty pojazd najszybciej przykuje wzrok potencjalnego kupca. 

Przy sprzedaży BMW najważniejszy jest oczywiście jego stan techniczny, ale wygląd i prezencja to pierwsze rzeczy, jakie widzimy. Błyszczący lakier wygląda lepiej niż zaniedbana karoseria. Dlatego właściciele samochodów przed ich sprzedażą dokładnie je myją i sprzątają, do czego warto wykorzystać profesjonalne kosmetyki samochodowe. Co może nam się przydać?

W pierwszej kolejności zadbaj o lakier

Karoseria to pierwsze co widzi potencjalny kupiec. Ocenia kolor lakieru, ale również to jak bardzo jest on zarysowany i czy widoczne są jakieś ubytki. Najlepiej, jeśli prezentujemy świeżo umyty pojazd, który błyszczy w słońcu i zachęca do przejażdżki. W celu osiągnięcia takiego efektu warto zainwestować w dobre preparaty do mycia samochodu: pianę aktywną, która usunie zabrudzenia z powierzchni pojazdu i przygotuje go do dalszych zabiegów oraz szampon, który zadba czystość całego samochodu. Cleanery usuną ciężkie zabrudzenia drogowe, drobinki asfaltu, kleje, żywicę, ptasie odchody oraz starsze warstwy wosku czy pasty polerskiej, których sam szampon może nie rozpuścić. Na koniec warto lakier pokryć woskiem, który zakonserwuje powierzchnię, ale wydobędzie też z niej głębię koloru. Jeśli nasz pojazd tego wymaga, warto skupić się też na umyciu felg i zderzaków odpowiednimi do tego środkami. Aluminiowe felgi bez brudu i kurzu, wypolerowane na wysoki połysk przyciągają wzrok. A czernidło do opon pozwoli nadać charakteru kołom i odmłodzi wygląd pojazdu. 

Wyczyść pojazd wewnątrz i na zewnątrz

Należy pamiętać, że samochód to też wnętrze pojazdu i również ono powinno zrobić na kupującym dobre wrażenie. Szczególnie jeśli planujemy przejażdżkę. Należy dokładnie umyć szyby płynem do mycia szyb samochodowych i pamiętać, że warto przetrzeć je również od wewnątrz. Uniwersalny płyn do czyszczenia wnętrz pozwoli zadbać o skórzane, plastikowe i drewniane elementy, które dobrze jest odkurzyć i zakonserwować. Poza tym dobrze widziane jest również nabłyszczenie plastikowej części wyposażenia, co odświeży wygląd kokpitu, przekładni biegów czy plastikowych części drzwi. Przy ciężkich zabrudzeniach warto również odświeżyć tapicerkę i pozbyć się brudu z dywaników.